Gorące tematy: Zostań BLOGEREM! Unia Kapitału i Pracy RS Porozumienie Narodowe Smoleńsk Ogłoszenia Sklep RSS
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
243 posty 2748 komentarzy

Wyraźnie dostrzec wzór prawdy.

Naftali - Wytłumaczyć Biblię Biblią. Ślepa i fanatyczna wiara może wyrządzić wiele szkód.

‘Sekta się doigrała...haha:)'.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W ciężkim stanie do szpitala trafiła kobieta zraniona w czwartek ostrym narzędziem podczas spotkania w Sali Królestwa Świadków Jehowy w Poznaniu. Sprawca ataku został zatrzymany.

 
 
Nietolerancja religijna w dzisiejszych czasach.
 
„Każdy człowiek ma prawo wolności myśli, sumienia i wyznania; prawo to obejmuje swobodęzmiany wyznania lub wiary oraz swobodęgłoszenia swego wyznania lub wiary bądźindywidualnie, bądźwespółz innymi ludźmi, publicznie i prywatnie, poprzez nauczanie, praktykowanie, uprawianie kultu i przestrzeganie obyczajów” Powszechna deklaracja praw człowiekaz roku 1948, artykuł18.
 
 
Tolerancja bywa definiowana jako wyrozumiałość dla cudzych poglądów lub zachowań.
 
Dyskryminacja religijna przybiera różne formy. Czasem odrzuca się wszystkie religie z wyjątkiem jednej, która zostaje uznana za religię państwową.Niekiedy wydaje się przepisy wymierzone przeciwko pewnym wyznaniom.
Herezja i heretycy nie są jedynie pojęciami z przeszłości. Odrzucenie, prześladowanie i dyskryminacja ludzi obierających inną drogę, wciąż pozostaje główną przyczyną nietolerancji.
 
 I. GRUZJA:
Opisane wydarzenia miały miejsce w niedzielę 17 października 1999 roku w Tybilisi, Gruzja.
 
„””Napad motłochu uchodzi płazem
Tamtej niedzieli około 120 Świadków Jehowy w Tbilisi — mężczyzn, kobiet i dzieci — uczestniczyło w zebraniu religijnym. Nagle wtargnął na nie były pop prawosławny Wasilij Mkalawiszwili z 200-osobową grupą popleczników. Intruzi otoczyli zgromadzonych i zaczęli ich bić drewnianymi pałkami i metalowymi krzyżami. Czterech napastników chwyciło pewnego Świadka za ramiona i szyję. Siłą przytrzymali mu głowę i zaczęli ją golić, podczas gdy pozostali napawali się jego upokorzeniem. Kiedy rozjuszony motłoch wreszcie odstąpił, 16 Świadków trzeba było odwieźć do szpitala. Jeden miał złamane trzy żebra. Inna poszkodowana opowiadała później: „Zaczęli na mnie krzyczeć, a któryś z mężczyzn z całej siły mnie uderzył. Bił mnie po twarzy, po oczach. Próbowałam zasłonić się rękami. Po palcach ściekała mi krew”. Gdy ów brutal przestał nie widziała na lewe oko. Po dziś dzień ma je uszkodzone.
Ten oburzający atak, pokazany w telewizji, skłonił do zabrania głosu prezydenta Eduarda Szewardnadze. Nazajutrz oświadczył on: „Potępiam ten incydent i wierzę, że organy ścigania wniosą do sądu sprawę karną”. Ponieważ na materiale filmowym można było rozpoznać prowodyra oraz innych napastników, skazanie ich wydawało się raczej proste. Tymczasem, nikt nie otrzymał żadnego wyroku.
Rozzuchwaleni bezkarnością
Bezczynność władz świeckich i kościelnych prześladowcy odebrali jako sygnał, że przemoc będzie tolerowana. Rozzuchwaleni, zaczęli coraz częściej okradać, bić i kopać Świadków Jehowy — w domach prywatnych, na ulicach oraz w miejscach wielbienia Boga. Pomiędzy październikiem 1999 roku a sierpniem 2001 roku doszło do przeszło 80 udokumentowanych napaści na Świadków Jehowy. Liczba poszkodowanych przekroczyła tysiąc. Tymczasem 9 lutego 2001 roku w Tbilisi tamtejszy prokurator oznajmił dziennikarzom, że dochodzenie w sprawie Wasilijego Mkalawiszwiliego „wciąż jest w toku”. Niestety władze Gruzji w dalszym ciągu przymykały oczy na kolejne nienawistne akty przemocy, których dopuszczają się przeciwnicy Świadków Jehowy.”””
..............................................................
 
II. BUŁGARIA:
Szeroko komentowany i udokumentowany jest atak na Świadków Jehowy  w Bułgari, gdzie grupa chołoty urządziła atak na Salę Królestwa wychodząc wprost ze spotkania religijnego w światyni. Czy tam zostali ‘naładowani’ agresją? Prawdopodobnie tak.
Zobacz film:
 
Wszyscy ci ludzie byli na uroczystościach religijnych.
Policja zajeła postawę obserwatorów.
...............................................................................
III. POLSKA.Poznań czartkowy wieczór13 marca 2014 roku.
 
 
„”Nożownik zaatakował na spotkaniu Świadków Jehowy
2014-03-13
W ciężkim stanie do szpitala trafiła kobieta zraniona w czwartek ostrym narzędziem podczas spotkania w Sali Królestwa Świadków Jehowy w Poznaniu. Sprawca ataku został zatrzymany.
Jak poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, do zdarzenia doszło wieczorem na poznańskich Jeżycach. W trakcie spotkania Świadków Jehowy uczestniczący w nim mężczyzna miał zranić ostrym narzędziem dwudziestokilkuletnią kobietę. 

- Mężczyzna został przytrzymany przez dwie inne osoby do momentu przybycia policji. Funkcjonariusze udzielili kobiecie pierwszej pomocy. Pogotowie ratunkowe zabrało ją w ciężkim stanie do szpitala” – powiedział Borowiak. 

Jak dodał, pomocy lekarskiej wymagali też mężczyźni, którzy pochwycili napastnika. 

W chwili zdarzenia w obiekcie przebywało kilkadziesiąt osób. Policja nie podaje na razie bliższych szczegółów sprawy, nie informuje też, kim jest napastnik. 

Mężczyzna który zaatakował młodą kobietę został zatrzymany. Obecnie nie są znane powody jego zachowania. Na miejscu zdarzenia policja zabezpiecza ślady i przesłuchuje świadków.””” 
http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/galeria/kryminalny-poznan-nozownik-zaatakowal-na-spotkaniu-swiadkow,2196476,1,8490630,t,id,nk,zid.html#skomentuj
Pierwszy komentarz pod w/w artykułem:
Sekta sie doigrala ..... haha ; _)
2014-03-13 23:22:23
……………….
Co łączy te trzy wydarzenia?
Nietolerancja religijna.
Czy Polska staje się krajem fanatyków religijnych? 

KOMENTARZE

 • Ale manipulacja!
  Piszesz:

  //Mężczyzna który zaatakował młodą kobietę został zatrzymany. Obecnie nie są znane powody jego zachowania//

  Z tego wnioskujesz:

  //Co łączy te trzy wydarzenia?
  Nietolerancja religijna.
  Czy Polska staje się krajem fanatyków religijnych? //

  Może to jakiś zazdrosny ś.j. poturbował swoją narzeczoną, a Ty tutaj o nietolerancji religijnej piszesz. Wstydź się swoich insynuacji, jeśli jesteś zdolny do takiego uczucia.
 • @Rebeliantka 09:49:23
  ///Może to jakiś zazdrosny ś.j. poturbował swoją narzeczoną///

  A może to Ty jesteś poturbowana?

  "Ze wstępnych informacji wynika, że nożownik nie był członkiem wspólnoty. Jak znalazł się w sali, gdzie modlili się Świadkowie Jehowy?

  - Nasze obiekty są otwarte dla wszystkich. Nigdy nie zamykamy drzwi - wyjaśnia Mariusz Kościelniak, rzecznik poznańskich Świadków Jehowy."

  http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3364747,nozownik-na-spotkaniu-swiadkow-jehowy-w-poznaniu-trzy-osoby-ranne-zdjecia,id,t.html
 • @Rebeliantka 09:49:23
  Tylko czy potrafisz wyciągać właściwe wnioski z tego co czytasz, słyszysz i widzisz?

  http://wtkplay.pl/video-id-10001-zlapano_nozownika_ktory_zaatakowal_swiadkow_jehowy
 • @Ben Nechar 10:16:23
  Z tego, ze nie był członkiem wspólnoty, wynika, ze zaatatakował ją z motywów religijnych? A moze konbieta go okradła, oszukała lub był psycicznie chory?

  Z zalinkowanego przez Ciebie tekstu też wynika:

  //Na miejscu zdarzenia nadal pracuje ekipa śledcza – zabezpieczane są ślady, przesłuchiwani są świadkowie. Policjanci próbują też rozmawiać z podejrzanym . Na razie jednak mówią wprost: - Jeszcze nie wiemy jakie były motywy jego działania, co doprowadziło do tego, że zaatakował te kobietę.//

  Nie wiadomo jakie były motywy jego działania. Rozumiesz to zdanie?
 • @Ben Nechar 10:22:31
  Przyznał się do winy, ale nie podał motywów swojego działania.

  Więc z jakich powodów insynuujesz fanatyzm religijny?Ty i Natali manipulujecie, jak zawsze zresztą.
 • Oczywiście
  jest to tragiczne wydarzenie i należy życzyć tej pani, aby lekarze uratowali jej życie i przywrócili jej zdrowie.
 • @Rebeliantka 10:31:55
  Wybacz, ale insynuacje poczyniłaś Ty, a nie ja.
  Ja jedynie wskazałem na materiał i Twoje insynuacje.
  Dlaczego mnie pomawiasz o coś, co nie padło z mych ust?
  To Twoje słowa, nie moje:

  ///
  Może to jakiś zazdrosny ś.j. poturbował swoją narzeczoną
  ///
  ------
  Masz dziwną przypadłość wkładania komuś w usta czegoś, czego nie mówił.
 • @Rebeliantka 10:34:55
  //"tego, ze nie był członkiem wspólnoty, wynika, ze zaatatakował ją z motywów religijnych? A moze konbieta go okradła, oszukała (..)"//.

  Zarzucasz innym insynuacje, a sama co robisz???
  Twierdzisz, że zasztyletowana była złodziejką i oszustką?!?

  Obserwuję twoje zacietrzewione wpisy.
  Oj, nie jesteś wzorem obiektywizmu na forum. Wstydź się!

  Dobrze, że się zreflektowałaś i ostatnim postem wyraziłaś współczucie dla napadniętych.

  Na przyszłość włącz myślenie i staraj się poskramiać język i emocje.
 • @grishyn 11:32:33
  Niczego tej pani nie insynuuję, zaznaczyłam tylko, że w świetle kolejnych zalinkowanych przez Was materiałów motywy napaści nie są znane.

  A zastosowany przeze mnie przykład miał tylko pokazać jak obrażliwe i niesprawiedliwe są sugestie o fanatyzmie religijnym Polaków. Zabolał przykład motywów, które teoretycznie mogły mieć miejsce?

  Nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe.
 • @Rebeliantka 11:52:22
  Zaczekajmy zatem, aż motywy staną się znane.
  Jakiekolwiek by one nie były, nie usprawiedliwiają tego aktu barbarzyństwa. A po twoich wypowiedziach odnoszę wrażenie, że stajesz po stronie napastnika albo przynajmniej go wybielasz. (Oczywiście mogę się mylić).

  Na razie proponuję kubełek zimnej wody na rozgrzane głowy, a zamiast konfucjańskiego " Nie czyń drugiemu, ....", proponuję 'złotą regułę' podaną przez Jezusa w Kazaniu na Górze z Mat. 7:12
  >>Dlatego wszystko, co chcecie, żeby wam ludzie czynili, wy wpierw im czyńcie podobnie
 • @grishyn 12:12:41
  Następny insynuant z Ciebie. Jasno wyartykułowałam, że zdarzenie jest tragiczne i życzę poszkodowanej powrotu do pełnego zdrowia.

  Oburza mnie tylko Wasza próba robienia z tragedii Waszej współwyznawczyni sprawy "prześladowań religijnych", gdy nie ma na to w tej chwili żadnych dowodów.

  To jest dopiero podłość, wykorzystywać tą sytuację, do waszych celów "prozelityckich".
 • @grishyn 12:12:41
  I żeby była pełna jasność, uważam że tym czynem Wasza wspólnota też jest poszkodowana, skoro się to stało w miejscu Waszych spotkań.

  Ale mówienie o fanatyzmie religijnym Polaków na podstawie tego jednego przypadku o nieznanych motywach, jest nadużyciem.
 • @Rebeliantka 13:05:15
  Czy Pani uważa, że wśród Polaków nie ma fanatyków religijnych?
 • @Rebeliantka Moja tolerancja w stosunku do Ciebie wynika tylko i wyłącznie z tego że szkoda mi takich ludzi jak Ty.
  Z takimi fanatycznymi poglądami, które w niektórych przypadkach cechują się brakiem jakichkolwiek zasad.

  Człowiek w obliczu tragedii zwraca się w kierunku drugiego człowieka oczekując pomcy, współczucia, dobrego słowa. Czasem wystarczy gest, że jestem. Czasem trzeba się zdobyć na nieobecność i zamilczeć.

  Często w takich przypadkach ludzie pokazują prawdziwe oblicze Ty zrobiłaś to bardzo wymownie.

  Należy się tylko głęboko zastanowić nad takim postępowaniem i współczuć osobie, która tak ocenia innych oraz ma taką hierarhię wartości.
  ..................
  Kompletując te wydarzenia miałem nadzieję, że 'beton fanatyczny' nie weźmie udziału w pozytywnym komentowniu takich zachowań.

  W jednym przypadku nie byłem pewny i przyblokowałem rzucającą obelgi dla spokoju.
  Niestety co do Ciebie się pomyliłem.
  Ale zawsze masz czas się zmienić.
 • @Rebeliantka Prosiłem Ciebie o takt i zastanowienie. Niestety twój fanatyzm nie pozwala ci rozsądnie myśleć
  i podejmować odpowiednich decyzji.
  Masz urlop, odpocznij.
 • @Naftali 16:22:12
  Opadła maska współczucia!
  Rebeliantka wprost poparła Bara-bar(na jej blogu), że przecież 'nic się takiego nie stało".
  Ile ofiar takich nożowników poruszyłoby serca tych zajadłych kobiet?
  5, 100, a może 10 000 ???

  Trudno licytować, ale jedno jest pewne : Ludzie, którzy hodują pogardę i nienawiść do drugiego człowieka, nie są zdolni do uczuć wyższych .
  Taki "ogródek" uprawia na NE od pewnego czasu Bara-bar.
 • @grishyn 17:12:40
  Czy taki sojusz budzi zdziwienie?

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/20/Bundesarchiv_Bild_101I-121-0008-25%2C_Polen%2C_Treffen_deutscher_und_sowjetischer_Soldaten.jpg

  źródło: Bundesarchiv, Bild 101I-121-0008-25 / Ehlert, Max / CC-BY-SA
 • @roux 18:51:45
  Widzę, że jesteś miłośnikiem historii. Dowodzą tego dobrze udokumentowane notki.
  A propos sojuszu pozornie sprzecznych ideologii( hitleryzmu i stalinizmu). Właśnie tego nie mógł sobie wyobrazić minister Józef Beck. Przekonał się dopiero w trakcie "ewakuacji" do Rumunii......


  Nie chodzi o sojusz ideologiczny, ale o sojusz interesów!

  Bara-bar o Rebeliantka też mają jeden interes : to dokopanie świadkom(!)

  I nie ważne, że jedna z nich leży krzyżem w kościele , a druga kartkuje Biblię.
  Mają wspólnego wroga.
  Obie "diabłem" podszyte!
 • @grishyn 19:18:49
  /Bara-bar o Rebeliantka też mają jeden interes : to dokopanie świadkom(!)/
  "To widać, słychać i czuć" (K. Sienkiewicz, Elektryczne gitary)

  A propos historii.
  Nie lubię być oszukiwany.
  Sprawdzam wszystko w różnych źródłach.

  Jeszcze jedno skojarzenie:

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/a/ad/PulpFictionGuns.jpg

  Jules (ten po prawej) w tym momencie mówi:

  17) Dokonam na nich wielkiej pomsty za pomocą srogich kar. Wtedy poznają, że Ja jestem Pan, gdy dokonam na nich pomsty.

  (Ks. Ezechiela 25:17, Biblia Tysiąclecia)
 • @grishyn, roux, Ben
  //Bara-bar o Rebeliantka też mają jeden interes : to dokopanie świadkom(!)///

  Obydwie 'panie' dostały 'urlop' na blogu Naftalego. To po pierwsze.
  Po drugie:
  Obie 'panie' nie mogą znieść prawdy, októrej tutaj się co dnia dowiadują.
  Ja rozumię, że to może być dla nich szokiem i stąd też to ich zjednoczenie.
  Podsumowując:
  Obie nie mają 'po drodze' i wiele ich dzieli a co łączy?
  //Bara-bar o Rebeliantka też mają jeden interes : to dokopanie świadkom(!)///

  Przyznacie że to może usunąć wszelkie granice i rozbieżności poglądów.
  To nas czeka i tego jesteśmu świadomi, że to nastąpi.
  Wszystko jednak do czasu!

  Jehowa obiecuje:
   "Bo tak powiedział Jehowa Zastępów:
  ‚Po chwale posłał mnie do narodów, które was łupiły;
  gdyż kto dotyka was, dotyka źrenicy mego oka." Zachariasza 2-8.

  Jehowa obiecał, to tak jakby już się stało!

  .................
  Pozdrawiam.
 • @Naftali 20:23:44
  /Obie nie mają 'po drodze' i wiele ich dzieli a co łączy?/

  Mnie się jednak wydaje, że mówią jednym głosem w wielu sprawach.
  Barbara już nie mówi nic o KK.
  W komentarzu pod moją notką zarzuciła mi nienawiść do KK (oczywiście bez dowodów)
  Najwyraźniej mamy do czynienia z "nawróceniem".
 • @roux 20:54:07
  BTW.
  Ja nie gustuję w wyrzyganej jajecznicy.

  Kto ma uszy niech zrozumie.
 • @roux 20:54:07
  To publiczne zdemaskowanie boga tego systemu rzeczy, Szatana, spowodowało to zażenowanie wśród tych, którzy kierują się jego miernikami.
  Wielu nie podoba się to, że prawda piętnuje ich tryb życia niezgodny ze Słowem Boga.
  Niektórzy czują się zagrożeni, toteż oczerniają tych co się nie zgadzają na kompromis.
  Odrzucają Królestwo Boże i znieważają święte imię Jehowy.
  Bluźnią Bogu nieba, ponieważ ujawniono i udowodniono im, że w sensie religijnym są dotknięci chorobą i pokryci wrzodami.

  A rozmawiać na temat Biblii nie chcą!

  Izajasz pisze:
  "Nierozumnego nie będzie się już zwać wspaniałomyślnym, a o człowieku wyzutym z zasad nie będzie się mówić, że jest szlachetny;"
  (Dlaczego?)
  "gdyż nierozumny będzie mówił po prostu to, co nierozumne, a jego serce będzie się zajmowało tym, co szkodliwe, by działać na rzecz odstępstwa i mówić przeciw Jehowie to, co przewrotne,"
  Izajasza 32: 5-6.
 • @Naftali 22:01:24
  /Odrzucają Królestwo Boże i znieważają święte imię Jehowy.
  Bluźnią Bogu nieba, ponieważ ujawniono i udowodniono im, że w sensie religijnym są dotknięci chorobą i pokryci wrzodami. /

  Ich zachowanie zostało przewidziane w Piśmie Świętym

  "(12) Dlatego radujcie się niebiosa i ich mieszkańcy! Biada ziemi i morzu, bo zstąpił do was diabeł, pałając wielkim gniewem, świadom, że mało ma czasu". (Obj 12:12 Bp)
 • ALL Dziewczyna zaatakowana nożem w Poznaniu zmarła.
  Był to atak na tle religijnym.
  Fanatyzm. Innego określenia być nie może.
 • @Naftali 04:11:33
  Kiedy ktoś zasztyletuje twojego brata, siostrę, matkę czy ojca . . . . .
  . .. poniższe słowa muszą brzmieć jak ponury żart zdegenerowanego psychopaty z kiczowatych horrorów hollywoodzkich klasy B.


  · // Na to skomlenie naftalego, nad cierpieniem jego braci swiadkow
  chce sie odpowiedziec, aby podziekowal swoim ''pierwszym owcom'', ktore juz od 1914 roku rzadza nad ziemia!

  To twoi bracia naftali tak wlasnie rzadza, ze sa tylko cierpienia!
  IM dziekuj naftali, za kazde cierpienie, bo to oni rzadza i ty w to wierzysz!!!

  Taki wlasnie raj na ziemi bedziesz mial, wiec ciesz sie i badz potulny!
  Bo tylko potulni i zadowoleni z cierpien posiada ziemie pelna cierpien!//
  .

  .
  Kto jest autorem tej pełnej pogardy odezwy?
  Jakiś krwawy dyktator?
  A może kapo w kz lager?


  NIE!!!!

  To "nasza" forumowa blogerka Bara-bar.
  Ta sama, która mieni się być ulubienicą Jezusa i z ustami pełnymi frazesów bredzi coś o miłości bliźniego.

  Specyficzna to miłość, biorąc pod uwagę powyższą "laurkę" dla bliźnich.

  Pozostaje mieć nadzieję, że to chwilowe zaostrzenie choroby.
 • @grishyn 09:10:14
  /To "nasza" forumowa blogerka Bara-bar.
  Ta sama, która mieni się być ulubienicą Jezusa i z ustami pełnymi frazesów bredzi coś o miłości bliźniego.

  Widać, że stara się przypodobać watykanowi.
 • @roux 11:17:05
  //Widać, że stara się przypodobać watykanowi.//

  Na początku mojej bytności na NE, sądziłem, że tylko przekomarzasz się z Baśką pisząc, iż popiera watykańczyków.

  Teraz widzę, że masz 100% racji.
  Ona faktycznie popiera watykańczyków.
  Jeżeli robi to w sposób niezamierzony, to pełni rolę tzw. "pożytecznego idioty" .

  [Pożyteczni idioci (pożyteczny idiota, ros. Поле́зный идиот, transkryp. pl: poleznyj idiot[1]) czasem też użyteczny idiota – pejoratywne określenie przypisywane Leninowi, który miałby tak określać zachodnich dziennikarzy piszących entuzjastycznie o rewolucji bolszewickiej i ukrywających jej niepowodzenia.
  Po II wojnie światowej określenie zostało przejęte przez antykomunistów – przede wszystkim amerykańskich – do określania osób o nastawieniu socjaldemokratycznym, organizacji lewicowych i pacyfistycznych, aby podkreślić, że ich działania obiektywnie pomagały ZSRR w zimnej wojnie. http://pl.wikipedia.org/wiki/Po%C5%BCyteczny_idiota]

  ;

  Zresztą, świadczy o tym następujący wpis w jej najnowszej notce:

  "Fałszywe prześladowania religijne.

  Albo inaczej, te prześladowania są bardzo prawdziwe, ale ponieważ wyznawcy tych religii NIE wyznają Jedynego Imienia w Którym jesteśmy zbawieni (Dz.4:12) -Imienia JEZUS CHRYSTUS, lecz INNE imona (Jehowa, Ellen White, Piotr, Pawel, Maryja, papiez...), to prześladowanie, które ich spotyka, jest Wolą Boga."
  http://bar-bara.neon24.pl/post/107288,prawdziwe-i-falszywe-przesladowania-religijne

  Tym samym dziesiątki milionów ofiar wojen religijnych, krucjat, inkwizycji, konkwisty et c. na przestrzeni tysiącleci, NIE BYŁY (wg Bara-bar) PRAWDZIWIE PRZEŚLADOWANE.
  Po prostu, same są sobie winne, a katusze i tortury oprawców były "Wolą Boga".
  No, ktoś powinien postawić granicę idiotyzmom, które Bara-bar tu przemyca.

  Z pewnością PODOBNE myślenie przyświecało watykańskim(i nie tylko) inicjatorom i wykonawcom pogromów, odmawiając jednocześnie ofiarom prawa do nazwy MĘCZENNIK.
 • @roux 18:40:50
  Ciekawe spostrzeżenie potwierdzające wniosek bliskich więzi.
  Pozdrawiam.

  A tak na marginesie.
  W notce "Argument, argumenty, menty"
  Konkludując napisałem:
  'Ustępując, będę obserwował jak wykorzystasz moją nieobecność i czy jesteś jeszcze w stanie wydać z siebie coś miłego.'
  http://marotblog.gmail.com.neon24.pl/post/107227,argumenty-argumenty-menty

  Minął juz pewien okres czasu - to juz trzeci dzień - a blogerka nie potrafiła spłodzić nic miłego, poważnego, pouczającego etc.

  http://www.kotlet.pl/content/images/ludzie-jak-strusie-138012120543.jpg
 • @Naftali 21:47:23
  Niektóre komentarze dotyczące tej tragedii:

  ///...
  Młoda dziewczyna została skrzywdzona przez chorego emocjonalnie człowieka a KUNDLE warczą. Zamiast współczuć w dramacie jej i jej najbliższych to "chrześcijanie" mają używkę,że świadek,że krew,że sekta. Człowiek współczuje..."karzeł moralny"///

  ///jestem w szoku
  Ugodzono dziewczynę nożem.. naprawdę ma dla ciebie wyznanie religijne tej osoby?

  Gdybyś była to Ty?

  W Poznaniu to nie pierwszy przypadek.. niedawno w jednej ze Szkół uczennica została dźgnieta nożem i nie była ŚJ..///

  ///
  http://www.jw.org/pl/
  Poczytaj - w dowolnie przez siebie wybranym języku - a potem zabierz głos. Nadmiar wiedzy nie powoduje chorób ani starości...///

  ///Poznaniak
  Tchórz zaatakował młodą dziewczynę a zajadli ,,antysekciarze'' mają pożywkę-żenada///

  ///Po co te krzywdzace komentarze?
  Po pierwsze chyba malo zorientowany, skoro piszesz o Swiadkach J. jako o sekcie....
  Po drugie ta mloda dziewczyna lezy w szpitalu bo jakis mlody czlowiek, ktory najwyrazniej nie ma zadnych zasad moralnych, pozbawiony uczuc i sumienia... postanowil ja zabic!
  Ale najwyrazniej wiekszosc osob wypisujacych tu takie bzdury najchetniej pogratulowali by odwagi sprawcy nie myslac o tym, ze to moglo by spotkac kazdego z nas! :(///

  ///KTM
  jakiś może "pomyleniec" ,trudno powiedzieć o co chodziło do czasu wyjaśnień prokuratora ,ale należy potępiać takie zachowania i nic do rzeczy nie ma gdzie to się stało ,ale co się stało ....zbir i tyle !!!///

  [Pisownia oryginalna]

  http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3364747,nozownik-na-spotkaniu-swiadkow-jehowy-w-poznaniu-trzy-osoby-ranne-zdjecia,id,t.html
 • @Naftali 21:47:23
  Komentarz-stwierdzenie pana w fotelu jest mocny :)))
 • @Ben Nechar 22:47:58
  /Nadmiar wiedzy nie powoduje chorób ani starości../

  Nadmiar wiedzy jest zagrożeniem dla tego, który fanatykami kieruje.
 • Roux & Ben Nechar Dzięki za komentarze i linki.
  Czytałem wiele komentów i komentarzy na ten temat. Przekrój wiedzy i empatii jest taki sam wszędzie. Zastanawiające jest to że wszędzie jednoczą się pod 'sztandarem' cepa ludzie o małej wiedzy i wielkiej nienawiści.
  Znaki czasu są bardzo widoczne.

  .,,..,,.
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej
 • RELIGIE

  Kobieta mnie bije!

  Leje mnie i na nic nie patrzy i jak to kobieta używa wyszukanych metod by złoić mi tyłek! ISTNA DOMINA! czytaj więcej

 • RELIGIE

  Berejczycy wnikliwi badacze Pism

  Według Słownika Języka Polskiego – ‘Wnikliwość’ to skłonność do gruntownej analizy, do doszukiwania się sedna rzeczy, istoty czegoś; dociekliwość, dokładność, dogłębność, gruntowność. czytaj więcej

 • RELIGIE

  Znak na czole.

  Według Ezechiela 9:3-6 na czołach pewnej klasy ludzi stawiany jest znak mający zapewnić im ochronę. Są oni ‛opieczętowywani’ przez męża z „kałamarzem sekretarskim” czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 69 komentarze: 1487