Gorące tematy: Zostań BLOGEREM! Unia Kapitału i Pracy RS Porozumienie Narodowe Smoleńsk Ogłoszenia Sklep RSS
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
257 postów 2907 komentarzy

Wyraźnie dostrzec wzór prawdy.

Naftali - Wytłumaczyć Biblię Biblią. Ślepa i fanatyczna wiara może wyrządzić wiele szkód.

KTO JEST A KTO NIE JEST ŚWIADKIEM?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO ODRÓŻNIA PRAWDZIWYCH ŚWIADKÓW OD UZURPATORÓW?

   KTO JEST ŚWIADKIEM?

W I wieku n.e. naród izraelski utracił zaszczyt występowania w charakterze świadka na rzecz Jehowy. Przywilej ten otrzymał wtedy naród wydający owoce Królestwa. Jezus tak powiedział o tym doniosłym wydarzeniu: „Właśnie dlatego wam mówię: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi wydającemu jego owoce” Mateusza 21:43.

 Piotr zapowiedział, że ten „naród święty”  będzie ‛szeroko oznajmiał wspaniałe przymioty’ Jehowy.” Lecz wy jesteście „rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem na szczególną własność — żebyście szeroko oznajmili wspaniałe przymioty” tego, który was powołał z ciemności do swego zdumiewającego światła 1 Piotra 2:9.

A zatem Jezus nie mówił, że chrześcijanie mają być tylko Jego świadkami jak może wynikać ze słów zanotoowanych w Dziejach Apost. rzekł im: „ (....) otrzymacie moc, gdy zstąpi na was duch święty, i będziecie moimi swiadkami zarówno w Jerozolimie, jak i w całej Judei i Samarii, i aż do najodleglejszego miejsca na ziemi” Dzieje Apost. 1: 6-8 Uczniowie mieli swiadczyć o Jego życiu i smierci. Mieli zaniesć dobrą nowinę do najodleglejszego miejsca na ziemi. Mieli być  przede wszystkim swiadkami  Wszechwładnego Boga Jehowy. Sam Jezus został  nazwany „Świadkiem Wiernym i prawdziwym”. „(…) Jezusa Chrystusa, „Świadka Wiernego”, „Pierworodnego z umarłych” i „Władcy królów ziemi”. Objawienie 1:5.

 „A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego Objawienie 3:14.

Jezus jest największym Świadkiem Jehowy oraz naszym Wzorodawcą.

 „ Właśnie do tego biegu zostaliście powołani, gdyż i Chrystus cierpiał za was, pozostawiając wam wzór, abyście podążali dokładnie jego śladami 1 Piotra 2:21.

Skoro Jezus jest największym Swiadkiem swojego Ojca i w ten sposób dał nam wzór to podążając sladami Jezusa trzymając się tego najwierniejszego wzoru postępowania powinnismy czynić tak samo jak Jezus, być Swiadkami Boga Jehowy.

Dzisiaj słowa Jezusa nabierają jeszcze większego znaczenia. Obecnie dzieło świadczenia, które prowadzą Świadkowie Jehowy, obejmuje w sensie dosłownym nawet ‛najodleglejsze miejsca na ziemi’ i dają świadectwo o Jehowie i Jego Królestwie, a nie o sobie, swym poprzednim stylu życia, kulturze czy kraju, w którym wyrośli.

TO ODRÓŻNIA PRAWDZIWYCH ŚWIADKÓW OD UZURPATORÓW!

Uzurpatorzy którzy siebie nazywają ‘swiadkami Jezusa’ popełniają jeszcze jedną niegodziwosć!

Przyjrzyjmy się jeszcze raz wersetowi z Dziejów Apostlskich 1-8  „ lecz otrzymacie moc, gdy zstąpi na was duch święty, i będziecie moimi świadkami „

CZY NA TYCH KŁAMCÓW ZSTĘPUJE OBECNIE DUCH ŚWIĘTY I DAJE IM MOC?

W Dziejach 1:8 czytamy, że po uzyskaniu ducha świętego uczniowie mieli dawać świadectwo o Jezusie. Gdy otrzymali tego ducha, wówczas — jak mówią Dzieje 2:1-11 — obserwatorzy byli zdumieni, ponieważ wszyscy głosiciele, będący przecież Galilejczykami, opowiadali o wspaniałych rzeczach Bożych.

Czy tak czynią UZURPATORZY podających się za swiadków?

NIE!  Nawet wzniosłe imię Boga Jehowa uważają za nie wymowne a to przecież od Niego pochodzi duch swięty. Cóż za pokrętne rozumowanie.

W I w. n.e. cudowne dary towarzyszyły chrzczeniu duchem świętym. Stanowiły świadectwo, że Bóg nie posługuje się już zborem żydowskim, lecz darzy uznaniem zbór chrześcijański, założony przez Jego Syna.

Zapytam zatem: DO JAKIEGO ZBORU NALEŻĄ UZURPATORZY odrzucają przecież wszelkie zwierzchnictwo? Sprzeciwiają się w twarz samemu Jezusowi i nazywają się Jego swiadkami?

 Sam Bóg przekazuje doniosłe informacje dotyczące Jego swiadków.

„Niech wszystkie narody zbiorą się na jednym miejscu i niech się zgromadzą grupy narodowościowe. Kto wśród nich mógłby to opowiedzieć? Albo czy mogą sprawić, byśmy usłyszeli rzeczy pierwsze? Niech postawią swoich świadków, żeby zostali uznani za prawych, albo niech słuchają i powiedzą: ‚To prawda!’” „Wy jesteście moimi świadkami — brzmi wypowiedź Jehowy — moim sługą, którego wybrałem, abyście mnie poznali i wierzyli we mnie, i rozumieli, że ja jestem ten sam. Przede mną nie został utworzony żaden Bóg ani po mnie nie ma żadnego. Ja, właśnie ja jestem Jehowa, a oprócz mnie nie ma wybawcy”.  „Ja oznajmiłem i wybawiłem, i sprawiłem, że to usłyszano, gdy nie było wśród was obcego boga. Wy zatem jesteście moimi świadkami — brzmi wypowiedź Jehowy — a ja jestem Bogiem.I przez cały czas jestem ten sam; i nie ma nikogo, kto by wyzwolił z mojej ręki.(...)” Izajasza 43: 9-13

A uczeń Jezusa Paweł nazywa tych lojalnych sług Bożych „wielkim obłokiem świadków” „Skoro więc otacza nas tak wielki obłok świadków, my też odłóżmy wszelki ciężar i grzech, który nas łatwo omotuje, i biegnijmy wytrwale w wyznaczonym nam wyścigu” Hebrajczyków 12:1.

Kto zatem dzis może powiedzieć o sobie że jest ŚWIADKIEM?

Odpowiedż znajdujemy w słowach zapisanych przez Izajasza:

„Wy jesteście moimi świadkami — brzmi wypowiedź Jehowy — moim sługą, którego wybrałem, abyście mnie poznali i wierzyli we mnie, i rozumieli, że ja jestem ten sam. Przede mną nie został utworzony żaden Bóg ani po mnie nie ma żadnego. Ja, właśnie ja jestem Jehowa, a oprócz mnie nie ma wybawcy”.  Izajasza 43-10.

Prawdziwi swiadkowie korzystając z wzoru jaki dał Największy Świadek Wierny i Prawdziwy Jezus Chrystus, przyłączją się do modlitwy: „Nasz Ojcze w niebiosach, niech będzie uświęcone twoje imię. Niech przyjdzie twoje królestwo. Niech się dzieje twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi”. Mateusza 6 :9-10.

PRAWDZIWI SWIADKOWIE TO SŁUDZY BOGA WYKONUJĄCY JEGO WOLĘ!

"Wtedy Jezus odezwał się do tłumów i do swych uczniów, mówiąc: „Na miejscu Mojżesza zasiedli uczeni w piśmie i faryzeusze. Dlatego wszystko, co wam mówią, czyńcie i zachowujcie, ale nie postępujcie według ich uczynków, oni bowiem mówią, lecz nie wykonują.Mateusza 23: 1-3

 

 

 

KOMENTARZE

 • Świadkami Jezusa Boga - są uczniowie Jezusa
  Kto może być świadkiem wypadku drogowego? Czy może nią być osoba, która coś gdzieś od kogoś słyszała? Czy nie raczej osoba, która całe zdażenie widziała na własne oczy?

  Gdy chodzi o boga to Pismo mówi: "„Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg,
  który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył”.
  (J 1,18)
  Odkąd Bóg - Słowo ogołocił samego siebie z boskiej chwałystając się ciałem - człowiekiem, wówczas On - Bóg jako Syn Człowieczy powiedział do swoich uczniów: " Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i BĘDZIECIE MOIMI ŚWIADKAMI... /Dz 1, 8/
 • @Jan Szczepanik 16:17:35
  Dobrze pan napisał!
  Zapomniał pan tylko o pewnym szczególe o którym wspomniał Jezus
  o innych wersetach gdzie następuje spełnienie tych słów Jezusa:

  „Ale wspomożyciel, duch święty, którego OJCIEC POSLE w moim imieniu, ten was nauczy wszystkiego i przywiedzie wam na pamięć wszystko, co ja wam powiedziałem”. Jan 14-26.

  „Kiedy przybędzie wspomożyciel, którego JA WAM POSLĘ OD OJCA — duch prawdy, który wychodzi od Ojca — ten będzie świadczył o mnie".
  Jana 15-26.

  „ Wtedy przypomniałem sobie wypowiedź Pana, jak mawiał: ‚Jan wprawdzie chrzcił wodą, lecz wy zostaniecie ochrzczeni w duchu świętym’. Jeżeli więc BÓG DAŁ IM TAKI WSPANIAŁOMYSLNY DAR, co i nam, którzyśmy uwierzyli w Pana Jezusa Chrystusa, to kimże ja byłem, żebym mógł przeszkodzić Bogu?” Dzieje Apost. 11-16 I 17.

  Wyrwanie zdania lub wersetu z kontekstu i na tej podstawie budowanie swojej opini swiadczy o złych intencjach lub niewiedzy. Szanuję pana wyznanie i do inwektyw się nie posunę na temat czy to żródeł czy przekonań na jakich pan ją utwierdza. Nie mam też na celu tak jak inni blogerzy walczyć, dla uzyskania własnej chwały poprzez publikowanie kontrowersyjnych 'artów'. To jak dawanie niemowlęciu kotleta schabowego. Nie spełnia swojego celu a może doprowadzić smiertelnego zejscia - czyli odniesc odwrotny skutek od oczekiwanego.
  Wracając do tematu.
  Badając kontekst, należy wziąsć pod uwagę całosć w tym wypadku również inne zdarzenia.Kiedy nastąpił wypadek? Jeżeli dawno temu bada się również zeznania tych osób które widziały wypadek, tych co udzielali pierwszej pomocy a także tych, które go lub o nim słyszały. Dopiero taki całosciowy obraz może dostarczyć, dać sledczym pełny obraz zdarzenia.

  //" Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i BĘDZIECIE MOIMI ŚWIADKAMI... /Dz 1, 8/ //
  I swiadczyli o Jezusie, gdyż został odrzucony, i zostali napełnieni duchem swiętym od Boga. Tak jak obiecał Jezus. I głosili dobrą nowinę całemu stworzeniu aby jak najwięcej ludzi mogło poznać zamierzenie Boga co do ludzi i ziemi. I powstawały zbory i czynili tak jak im powiedział Jezus i jakie było życzenie i zamysł Jego niebiańskiego Ojca.
 • @Skanderbeg 21:30:31
  Uważam że masz powiem taktownie lekki brak wiedzy w temacie w którym zabierasz głos. Jeżeli masz ochotę to chętnie uchylę ci tej nie zakrytej tajemnicą wiedzy w oparciu o Biblię. Tylko człowiek dobrze poinformowany nie powtarza po innych zasłyszanych historyjek. Tylko badając Biblię możemy odpowiedzieć sobie na wiele trudnych pytań, niestety większosc tego nie może zrozumieć i wiarę swoja opierają na tym co usłyszeli od innych którzy często ich okłamują.
 • @ALL
  ZAPROPONOWAŁEM RZECZOWĄ DYSKUSJĘ BLOGEROWI KERENOR57 DYSKUSJE OPARTĄ NA SŁOWIE BOŻYM
  BEZ OCZERNIANIA I RZUCANIA PASZKWILI
  NIESTETY NIE PRZYJĄŁ MOJEGO ZAPROSZENIA
  CZYŻBY SIĘ CZEGOS OBAWIAŁ?
 • @Naftali 21:51:20
  Zaproponowałem zatem oficjalnie za posrednictwem posta artu lub notki:

  http://marotblog.gmail.com.neon24.pl/post/97940,do-blogera-57kerenor-dyskusja-biblijna
  Zapraszam.
 • @Skanderbeg 22:59:07
  Uczniowie Jezusa chcieli wiedzieć, kiedy nastanie koniec, toteż zapytali go: „Co będzie znakiem twojej obecności oraz zakończenia systemu rzeczy?” Chociaż najwyraźniej pytali o koniec żydowskiego systemu rzeczy, Jezus udzielił odpowiedzi dotyczącej głównie tego, kiedy zostaną zniszczone obecne ‛niebiosa i ziemia’.
  Przepowiedział między innymi wielkie wojny, braki żywności, trzęsienia ziemi, choroby i przemoc. Istnieje więc całe mnóstwo dowodów, że żyjemy w czasie zakończenia tego systemu rzeczy!
  Świadkowie Jehowy gorąco pragnęli wiedzieć, kiedy nastanie dzień Jehowy. W swej gorliwości niekiedy próbowali to ustalić. Ale podobnie jak pierwsi uczniowie Jezusa, zapominali przy tym o ostrzeżeniu swego Mistrza, iż nie wiemy, „kiedy jest wyznaczony czas” Marka 13:32, 33.
  Już od początku roku 1914 wielu chrześcijan wyczekiwało jesieni, sądząc, że w tym okresie Chrystus powróci i zabierze ich do nieba.
  Nie były to jedyne zawiedzione nadzieje żywione niegdyś przez Badaczy Pisma Świętego.
  Badacze Pisma Świętego, od 1931 roku znani jako Świadkowie Jehowy, czekali też na rok 1925, który ich zdaniem miał przynieść spełnienie cudownych proroctw biblijnych. Snuli przypuszczenia, iż rozpocznie się wtedy ziemskie zmartwychwstanie, w wyniku którego powrócą do życia wierni mężowie z dawnych czasów, tacy jak Abraham, Dawid i Daniel. Potem wielu Świadków mniemało, że wydarzenia związane z początkiem Tysiącletniego Panowania Chrystusa nastąpią w roku 1975. Ich oczekiwania wynikały ze zrozumienia, iż zacznie się wtedy siódme tysiąclecie w dziejach człowieka.

  Owe błędne poglądy wcale nie dowodziły, że obietnice Boga są nieprawdziwe, że to On się pomylił. Na pewno tak nie było!

  U podstaw mylnych wniosków nie leżała zła wola albo niewierność wobec Chrystusa, lecz gorące pragnienie, by w odpowiednim momencie dostrzec spełnianie się Bożych obietnic.

  A obietnicom Bożym naprawdę można zaufać!
  To ludzie mają skłonność do popełniania błędów. Dlatego zgodnie z poleceniem Jezusa prawdziwi chrześcijanie zajmują postawę wyczekującą. W związku z nieuniknionym nadejściem Chrystusa w roli Wykonawcy Wyroków Bożych zachowują czujność i gotowość.

  Nie pozwalają, by fałszywe przepowiednie uśpiły ich i skłoniły do zbagatelizowania prawdziwego ostrzeżenia przed końcem świata.

  Szydercy drwili z wiernych chrześcijan i ich przedwczesnych oczekiwań.
  Tak też się dzieje i obecnie.
  „Albowiem to przede wszystkim wiecie, że w dniach ostatnich przyjdą szydercy ze swym szyderstwem, postępujący według własnych pragnień i mówiący:
  „Gdzie jest ta jego obiecana obecność? Przecież od dnia, gdy nasi praojcowie zapadli w sen śmierci, wszystko trwa dokładnie tak, jak od początku stworzenia”. 2 Piotra 3:3, 4.
  To tyle na temat oczekiwań, 'końca swiata'oraz szyderców.
  Pozwolisz że do następnego pytania dot. 144000 odniosę sie pózniej.
 • @Skanderbeg 22:59:07; 22:29:22; 21:25:46
  A Ty się z choinki zerwałeś?

  Tak dobrze znasz historie "końców świata" ogłaszanych przez Świadków Jehowy, że zapomniałeś zapoznać się z katolickimi końcami świata?

  *

  1) Największą panikę, jaką wywołano taką datą, były zbiegające się trzy szóstki i miało to miejsce w roku 1666.

  2) Kościół uznał za swoich świętych, Hipolita rzymskiego i Ireneusza z Lionu, którzy przewidzieli koniec świata na 500 rok.

  3) Na rok 365 koniec świata przewidział inny święty Kościoła, Hilary z Piotiers.

  4) Kolejny święty Kościoła, Marcin z Tours, przewidział, że koniec świata będzie przed rokiem 400.

  5) Grzegorz z Tours (właś. Jerzy Florentyn), to następny w kolejce święty Kościoła, który przepowiadał koniec świata na lata 799-806.

  6) W 992 roku Wielki Piątek zbiegł się ze Świętem Zwiastowania. Była to data od dawna uważana za przyjście antychrysta. Wierzono wówczas, że koniec świata nastąpi za 3 lata.

  7) Następna data końca świata, którą przewidywał Kościół, to 1 stycznia 1000 roku. Ogłosił ją sam papież Sylwester II.

  8) Joachim z Fiore, który za życia był uznawany za proroka, przepowiadał koniec świata na lata 1200-1260.

  9) Papież Innocenty III przewidywał koniec świata na 666 lat od momentu powstania islamu. J

  10 Jeden z duchownych Kościoła Jean de Roquetaillade przepowiedział przyjście antychrysta na 1366 rok, a początek milenium na 1368 lub na 1370 r.

  11) Templariusz, Arnold de Villanova przewidywał przyjście antychrysta na 1378 rok.

  12) Niejaki Pierre d'Ailly, kardynał, uznawany za proroka, stwierdził około 1400 roku, że świat ma 6845 lat i będzie trwał tylko do 7000 lat, a więc jeszcze do około1550 roku.

  13, 14, 15, ...) Ostatnimi czasy pojawiły się kolejne "objawienia Maryjne", które znowu szastają datami końca świata, a nawet temperaturami jakie zapanują na ziemi.

  *

  Twoje oskarżenia - pod adresem Świadków Jehowy - o daty "końca świata" miały zrobić jakieś wrażenie?
  Ciekawe tylko na kim?

  *

  Pytasz:

  ///
  A czyż zapowiedzi końca świata nie stanowią złamania słów Jezusa "Nikt nie zna dnia ani godziny prócz Ojca"?
  ///

  Myślę, że weźmiesz pod uwagę tych wiele końców świata zapowiedzianych i dalej zapowiadanych przez Kościół katolicki, gdy będziesz się zastanawiał nad udzieleniem odpowiedzi na swoje pytanie.

  *

  Skanderbegu, przemyśl też bardzo głęboko i tę swoją wypowiedź:

  ///
  A dlaczego Świadkowie Jehowy nie są wiarygodni?
  Sami odwołują się do Boga, a tu jakiś ich lider przepowiada koniec świata. To przecież przejaw pychy i uzurpowania dla siebie "prerogatyw" boskich. A kilka już tych końców przepowiedzieli. O oni śmią pouczac innych? Zawsze ten nietrafiony koniec tłumaczą. Ale potem przepowiadają kolejny.
  ///

  Przypomnę Tobie, że między innymi DWÓCH (rzekomo) NIEOMYLNYCH PAPIEŻY przepowiadało koniec świata, a jak mniemam, nie byli Świadkami Jehowy.

  Czy dostrzegając tak dużą liczebność w przepowiadaniu końca świata ze strony Kościoła katolickiego, nie weźmiesz przypadkiem pod uwagę, że jest to SZCZEGÓLNY "przejaw pychy i uzurpowania dla siebie 'prerogatyw' boskich"?

  A czy według Ciebie, Skanderbegu, skoro Kościół katolicki tak wielu FAŁSZYWYCH przepowiedni-proroctw się dopuścił, to dlaczego "oni śmią pouczac innych"?

  Czy według Ciebie, Skanderbegu, kiedy rozpatrzy się FAKT tak wielkiej ilości FŁASZYWYCH przepowiedni-proroctw ze strony Kościoła katolickiego, to należałoby uznać, że jest on WIARYGODNY?
 • Już swego czasu było przed dniem 21.12.2012 wiele zamieszania.Nie ma co liczyć i tak nic nam z tego nie wyjdzie.
  Niekończąca się historia końca świata według Świadków Jehowy:

  1874, 1914, 1918, 1925, 1945, 1972, 1975, 1984/1994, 2000, 2034... Prawdopodobnie żadne inne wyznanie religijne na świecie nie miało już tylu wyznaczonych dat końca świata, co Świadkowie Jehowy.

  Całość artykułu:

  http://www.wiadomosci24.pl/artykul/niekonczaca_sie_historia_konca_swiata_wedlug_swiadkow_jehowy_251573-1--1-d.html

  Aż sobie odtworzyłem ,,Never ending story'' na tubie.

  http://www.youtube.com/watch?v=7Vf2sDgeu7k

  Mój koment:

  2 Piotr.3.10-18

  A dzień Pański nadejdzie jak złodziej;
  wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą, a ży-
  wioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła
  ludzkie na niej spłoną.
  11. Skoro to wszystko ma ulec zagładzie,
  jakimiż powinniście być wy w świętym po-
  stępowaniu i w pobożności,
  12. jeżeli oczekujecie i pragniecie gorąco
  nastania dnia Bożego, z powodu którego
  niebiosa w ogniu stopnieją i rozpalone ży-
  wioły rozpłyną się?
  13. Ale my oczekujemy, według obietnicy
  nowych niebios i nowej ziemi, w których
  mieszka sprawiedliwość.
  14. Przeto, umiłowani, oczekując tego sta-
  rajcie się, abyście znalezieni zostali przed
  nim bez skazy i bez nagany, w pokoju.
  15. A cierpliwość Pana naszego uważaj-
  cie za ratunek, jak i umiłowany brat nasz,
  Paweł, w mądrości, która mu jest dana, pi-
  sał do was;
  16. tak też mówi we wszystkich listach,
  gdzie o tym się wypowiada; są w nich pew-
  ne rzeczy niezrozumiałe, które, podobnie
  jak i inne pisma, ludzie niewykształceni
  i niezbyt umocnieni przekręcają ku swej
  własnej zgubie.
  17. Wy tedy, umiłowani, wiedząc o tym
  wcześniej, miejcie się na baczności, aby-
  ście, zwiedzeni przez błędy ludzi niepra-
  wych, nie dali się wyprzeć z mocnego swe-
  go stanowiska.
  18. Wzrastajcie raczej w łasce i w po-
  znaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa
  Chrystusa. Jemu niech będzie chwała teraz
  i po wieczne czasy.
 • @Heretic Horn 00:51:40
  Podaj jakies wiarygodne żródła a nie wstawiaj błędnych interpretacji tz. 'ojców koscioła' którzy wiadomo pod czyje dyktando i dlaczego 'wypuszczają' te swoje pismidła.
  A poniżej ocena tego pismaka jaką przedstawił pewien bloger:
  "Ojciec Elizeusz Bagiński, to mój ulubiony autor, bo obok Tadeusza Kundy - to istny pogromca Świadków. A przynajmniej uchodzą za takich w oczach katolików.
  Jakkolwiek panowie ci wypisuja w swych książkach niesamowite wręcz pierdoły, czym zdradzają się z żenująca nieznajomością Biblii. Tu wypadają wszakże blado, ale ojciec Bagiński może w każdej chwili przecież pisać o religiach o wiele bardziej kontrowersyjnych co do wykładni i ogólnego zachowania się, bo jest to religia, którą na pewno zna on od środka.
  Tym samym proponuje mu napisać coś w równie krytykanckim tonie na temat doktryny i dotychczasowej historycznej działalności kościoła katolickiego. Wówczas wszelkie "sensacje" o Świadkach, którymi tak bardzo pasjonują się jego czytelnicy i słuchacze Radia Maryja, dosłownie zbledną w majestacie krwawych i zakłamanych dokonań jego macierzystej organizacji."

  Czy taki jegomosć jest dla Ciebie wiarygodnym żródłem?

  O innych pismakach na podstawie których sklecono ten artykuł nie będę się wypowiadał . Znam co nieco ich osiągnięcia w tej dziedzinie oraz pasjonujące życie osobiste obfitujące w wiele skrywanych skandali.
  Ale nie jest to miejsce na tego typu rozważania.
  Jedno jest pewne:
  Każdy słucha tego co mu ucho łechce. Tobie łechce ucho homoseksualny ksiądz to twój wybór i twoja sprawa.
  Bywaj.
 • @Ben Nechar 00:32:56
  Dziękuję za 'kalendarium końców swiata koscioła katolickiego' Ben Nechar!
  Koniec swiata zawsze wychodzi gdy rozmowa dotyczy Bibli i Swiadków Jehowy i choć błędne oczekiwania i nadzieje były korygowane to jednak nie dociera do szyderców. Opisano ich już blisko 2 tys. lat temu i metody ich nic się nie zmieniły.
  „Albowiem to przede wszystkim wiecie, że w dniach ostatnich przyjdą szydercy ze swym szyderstwem, postępujący według własnych pragnień i mówiący:
  „Gdzie jest ta jego obiecana obecność? Przecież od dnia, gdy nasi praojcowie zapadli w sen śmierci, wszystko trwa dokładnie tak, jak od początku stworzenia”. 2 Piotra 3:3, 4.

  Nikt się nie zająknie o:
  Fałszywych dogmatach nie mających potwierdzenia w Bibli.
  O wspólpracy z nazizmem.
  O mieszanie się do polityki.
  O zawłaszczaniu mienia.
  O uczestnictwie w rzeżach na tle religijnym.
  O omylnosci nieomylnych papieży.
  O homoseksualiżmie i pedofili, która drąży kosciół i jego przedstawicieli.
  I o wielu innych rzeczach którymi jest zbrukany katolicyzm.
 • @Heretic Horn 00:51:40
  ///
  Prawdopodobnie żadne inne wyznanie religijne na świecie nie miało już tylu wyznaczonych dat końca świata, co Świadkowie Jehowy.
  ///

  A oto, specjalnie dla Ciebie, kolekcja Kościoła katolickiego w przepowiadaniu końca świata:

  1) Największą panikę, jaką wywołano taką datą, były zbiegające się trzy szóstki i miało to miejsce w roku 1666.

  2) Kościół uznał za swoich świętych, Hipolita rzymskiego i Ireneusza z Lionu, którzy przewidzieli koniec świata na 500 rok.

  3) Na rok 365 koniec świata przewidział inny święty Kościoła, Hilary z Piotiers.

  4) Kolejny święty Kościoła, Marcin z Tours, przewidział, że koniec świata będzie przed rokiem 400.

  5) Grzegorz z Tours (właś. Jerzy Florentyn), to następny w kolejce święty Kościoła, który przepowiadał koniec świata na lata 799-806.

  6) W 992 roku Wielki Piątek zbiegł się ze Świętem Zwiastowania. Była to data od dawna uważana za przyjście antychrysta. Wierzono wówczas, że koniec świata nastąpi za 3 lata.

  7) Następna data końca świata, którą przewidywał Kościół, to 1 stycznia 1000 roku. Ogłosił ją sam papież Sylwester II.

  8) Joachim z Fiore, który za życia był uznawany za proroka, przepowiadał koniec świata na lata 1200-1260.

  9) Papież Innocenty III przewidywał koniec świata na 666 lat od momentu powstania islamu. J

  10 Jeden z duchownych Kościoła Jean de Roquetaillade przepowiedział przyjście antychrysta na 1366 rok, a początek milenium na 1368 lub na 1370 r.

  11) Templariusz, Arnold de Villanova przewidywał przyjście antychrysta na 1378 rok.

  12) Niejaki Pierre d'Ailly, kardynał, uznawany za proroka, stwierdził około 1400 roku, że świat ma 6845 lat i będzie trwał tylko do 7000 lat, a więc jeszcze do około1550 roku.

  13, 14, 15, ...) Ostatnimi czasy pojawiły się kolejne "objawienia Maryjne", które znowu szastają datami końca świata, a nawet temperaturami jakie zapanują na ziemi.

  *

  Czy wy, HIPOKRYCI, zaczniecie się uczyć wreszcie swojej, katolickiej historii?

  *

  Rozumiem, że te daty (1984/1994, 2000, 2034... ), które podałeś, są przepowiedniami fatimskimi.
 • @Naftali 01:30:36
  Polecam się druhu :-)

  A tu znajdziesz źródła, z których korzystałem. Mogą się kiedyś przydać :-)

  http://www.21-grudnia-2012.pl/
 • @Naftali 01:14:24
  ,,Podaj jakies wiarygodne żródła a nie wstawiaj błędnych interpretacji tz. 'ojców koscioła' którzy wiadomo pod czyje dyktando i dlaczego 'wypuszczają' te swoje pismidła.''

  Proszę bardzo:

  http://www.piotrandryszczak.pl/czy-swiadkowie-jehowy-podawali-bledne-daty-konca-swiata.html

  http://watchtower.org.pl/jz-oczekiwania.php

  http://fotografika.i-csa.com/nauka/koniec_swiata.html

  W tych artykułach podane są źródła wypowiedzi zawarte w materiałach ŚJ.np.,,Strażnica''.
  Można to sobie samemu sprawdzić.A są to ich własne wypowiedzi.

  ,,Czy taki jegomosć jest dla Ciebie wiarygodnym żródłem?''

  Nie znam gościa i nie znam jego książek.
  Znalazłem i wkleiłem pierwszy lepszy artykuł.
  Daty w jego artykule są takie jakie podawali ŚJ.

  ,,Każdy słucha tego co mu ucho łechce. Tobie łechce ucho homoseksualny ksiądz to twój wybór i twoja sprawa.''

  Mi mało kto ucho łechce a z pewnościa nie są to twoje artykuły.A wypowiedzieć się pod nimi mam prawo jak każdy inny.

  Śj.mają doskonale wypracowaną taktykę wciągania w rozmowę i manewrowania przez nią rozmówcą.
  Są ku temu nauczani.Posiadałem kilka ciekawych materiałów na ten temat ale nie zagłębiałem się w lekturę.Darowałem to sobie.
  Dla mnie są to ,,krętacze'' posługujący się Pismem Świętym.Taka ich rola-ogólnie to zawarłem.

  Charles Russell-o nim wypowiem się innym razem.

  Pozdrawiam.
 • @Ben Nechar 01:41:53
  Człowieku,nie wiem jak mam ci odpowiedzieć.
  Odpowiem ci jak dziecku.
  1-nie jestem katolikiem
  2-to co mi napisałeś,spływa po mnie jak po kaczce i nie obchodzi mnie to.Jest katolickie ,,widzi mi się''.
  3-wkleiłem pierwszy lepszy artykuł jaki znalazłem odnośnie ,,przepowiedni'' ŚJ.

  a

  ,,Prawdopodobnie żadne inne wyznanie religijne na świecie nie miało już tylu wyznaczonych dat końca świata, co Świadkowie Jehowy.''

  Są to słowa z artykułu,nie moje.

  Ponieważ pisać raz jeszcze to co napisało już wielu innych na temat ,,przepowiedni'' jechowych nie ma sensu.
  Ale należy o tym wiedzieć.

  ,,Rozumiem, że te daty (1984/1994, 2000, 2034... ), które podałeś, są przepowiedniami fatimskimi.''

  a te daty to były w tym artykule.Pretensje do autora owego artykułu.

  W zamian masz inne artykuły bardziej wymowne.

  http://www.psychomanipulacja.pl/art/swiadkowie-jehowy-charakterystyka-i-przekroj.htm

  http://fotografika.i-csa.com/nauka/koniec_swiata.html

  fotografika.i-csa.com/nauka/koniec_swiata.html

  http://www.piotrandryszczak.pl/czy-swiadkowie-jehowy-podawali-bledne-daty-konca-swiata.html

  itd,itd.

  Po co tracić czas na pisanie o ,,przepowiedniach'' ŚJ. jak już to zrobił ktoś inny?

  pozdrawiam.
 • @Naftali 19:47:01
  Wspaniałe @Neftali przytoczył cytaty o Duchu Świtym. Tak rzeczywiście, Duch Święty też jest świadkiem i Syna i Ojca.
  Ale coś mi chodzi w tej chwili po głowie, że i Ojciec jest świadkiem Syna. Tak, tak teraz sobie przypominam. Szkoda, że tak mało czasu mam, a piszę jednym palcem.

  Mam pytanie: Czy otrzymał @Neftali Ducha Świętego, kiedy przyjął wiarę? Treści odpowiedzi mniej więcej się domyślam. Jeśli @Neftali spodziewa się, jakie mogę postawić następne pytania, to już teraz, z góry może mi na nie odpowiedzieć. Tak będzię szybciej. Wtedy ja się odniosę...
 • @Heretic Horn 11:46:26
  Nie osmieszaj się podajesz autorów piszących w kosciele katolickim lub pod dyktando koscioła a ten Andryszak zawzięty wróg to ma być to żródło?
  Jego żona jest Świadkiem Jehowy a on chłopina wije się i mota i za wszelką cenę chce cos udowodnić nawet do kłamstw i manipulacji się posuwa. Raz jeszcze Ci powiem nie osmieszaj się i cos na temat posta napisz a nie wklejaj linki które z tematem nie mają nic wspólnego.
 • @Jan Szczepanik
  @Jan Szczepanik nie wiem dokładnie o co @Jan Szczepanik chodzi może @Jan Szczepanik wyjasni to bardziej zwiężle @Naftali nie wie o co @Jan Szczepanik może zapytać. Jak się @Jan Szczepanik zapyta i to goscinnosć i takt @yNaftalego odpowiedzą @Jan Szczepanik. Ten sposób będzie szybszy niż domyslanie się......
 • @Naftali 17:52:38
  Nie osmieszaj się podajesz autorów piszących w kosciele katolickim lub pod dyktando koscioła a ten Andryszak zawzięty wróg to ma być to żródło?
  Jego żona jest Świadkiem Jehowy a on chłopina wije się i mota i za wszelką cenę chce cos udowodnić nawet do kłamstw i manipulacji się posuwa. Raz jeszcze Ci powiem nie osmieszaj się i cos na temat posta napisz a nie wklejaj linki które z tematem nie mają nic wspólnego.

  //Człowieku,nie wiem jak mam ci odpowiedzieć.
  Odpowiem ci jak dziecku.
  1-nie jestem katolikiem
  2-to co mi napisałeś,spływa po mnie jak po kaczce i nie obchodzi mnie to.Jest katolickie ,,widzi mi się''.
  3-wkleiłem pierwszy lepszy artykuł jaki znalazłem odnośnie ,,przepowiedni'' ŚJ.//

  Ja zanim cos 'wkleję z Internetu' to staram się sprawdzić a ze stron fanatyków religijnych nie korzystam. Wiem gdzie jest fanatyzm tam dochodzi do fałszywych pomówień i oskarżeń. Będziesz dalej wklejał te paszkwile to je wykasuje są niwiarygodne. W takich 'opowiesciach sensacyjnych' lubują się inni może u nich znajdziesz aprobatę.
 • @Naftali 18:04:57
  To sobie kasuj.Twój blog nie mój.
  Dla ciebie to co napisze ktoś inny a w szczególności jakiś katolik to już zakrawa na niewiarygodny fanatyzm.
  To o czym oni piszą zostało napisane w pozycjach ,,Strażnicy'' i podane są również odnośniki do źródeł,w których to można przeczytać.
  Ale dla jechowych to jest nie do przyjęcia.Bo jak śmiał to zrobić katolik
  W takim razie wychodzi na to,że jechowi nigdy niczego ,,nie przepowiadali'',żadnych terminów końca świata,żadnych dat,kompletnie nic.
  Ale niestety ,,przepowiadali'' i to wiele razy z marnym skutkiem.

  Co mnie obchodzi życie małżeńskie Andryszaka i kim jest jego żona?
  On ma ,,cyrk''w domu nie ja.

  Łza mi z oka nie pocieknie,jak pokasujesz moje posty.
  Pozdrawiam
 • @Heretic Horn 19:39:29
  //Dla ciebie to co napisze ktoś inny a w szczególności jakiś katolik to już zakrawa na niewiarygodny fanatyzm.//
  I tu się mylisz pisz na temat Bibli i jej przekazu a nie na temat zasłyszanych lub sporządzonych na zamówienie historyjek mających na celu osmieszenie lub zniesławienie a własnie wszystko do tego zmierza co Ty produkujesz.
  Przykład pierwszy z brzegu:
  Już samo pogardliwe nazewnictwo jakiego używasz 'jechowi, jechowych' swiadczy o tym co masz na mysli i kim jestes. Mniemam że dokładnie wiesz jaka jest nazwa prawidłowa ale celowo używasz pogardliwej i pozujesz na wiarogodnego dyskutanta?
  To już odsłania Twoje oblicze ale jak widzisz nie uciekam i odpowiadam Ci na bzdury, które przemycasz pod przykrywką.
  I tu znów przykład:
  Podajesz linki więc Ci odpowiadam kto je 'tworzy' a Ty że cię to nie interesuje. WIęc po co podajesz? Jak Ci juz napisałem w innym komentarzu szukasz konfrontacji. Czy czujesz sie mocny gdy za Tobą stoi cały arsenał pomówień? Wyadja się że tak.
  Napisz co cię interesuje i używaj poprawnej nazwy a łza ci z oka nie pocieknie i będziesz mógł liczyć na odpowiedż.
  Czy to Cię interesuje?
 • @Skanderbeg 20:48:14
  Lejesz wodę!
  Ktos inny na tym wątku porównuje JPII do Super starr a nie komentujesz a tu cię boli?
  I takie historyjki o punktowaniu to sobie możesz między bajki włożyc u tego samego autora. Ja ci powiem co cię boli najbardziej.
  Najbardziej boli cię imię Boga JEHOWA i zgodzisz się z każdym kto tego imienia nienawidzi nawet z satanistami. Ja ci tyko jednego życzę ZROZUMIENIA I PRZJŻENIA NA OCZY. Masz tu tę możliwosć więc ją wykorzystaj a nie lej wody.
 • @Skanderbeg 20:48:14
  Jeszcze jedno Skanderbeg
  Kosciół głosi dogmat o nieomylnosci papieży więc jak to jest z tym dogmatem?
  Świadkowie Jehowy nigdy nie mówili że są nieomylni to szydercy rozpuszczają takie paszkwile z bojażni przed zdemaskowaniem oszustwa religijnego.
 • @Heretic Horn 11:46:26
  CZŁOWIEKU,

  ja też nie wiem jak Tobie odpowiedzieć.

  Cytujesz KATOLICKIE brednie na temat Świadków Jehowy, to potraktowałem Ciebie jak katolika.

  Pretensje miej do siebie.

  Te swoje źródła, to schowaj głęboko i się z nimi nawet nie wynurzaj.

  Najpierw sprawdzaj rzetelność (a więc musisz stracić czas), a nie powtarzaj idiotyzmów i głupot, żebyś sam o idiotyzm i głupotę nie został posądzony następnym razem.
 • @Skanderbeg 22:39:58
  //Nie każda opinia papieża nosi znamiona nieomylności.//
  Masz wiele racji w tym co piszesz o nieomylnosci. Fanatykiem nie jestem i każdego człowieka posłuchać warto co ma do powiedzenia. Z pewnym jednak zastrzeżeniem. Jakim o tym wspomniał Jezus:
  "Wtedy Jezus odezwał się do tłumów i do swych uczniów, mówiąc:  „Na miejscu Mojżesza zasiedli uczeni w piśmie i faryzeusze.  Dlatego wszystko, co wam mówią, czyńcie i zachowujcie, ale nie postępujcie według ich uczynków, oni bowiem mówią, lecz nie wykonują. Wiążą wielkie ciężary i wkładają je ludziom na barki, sami zaś nie chcą ich ruszyć swoim palcem. Wszystkie swe uczynki spełniają, żeby ich ludzie widzieli" Mateusza 23 ; 1-5.
  To jest bardzo zdrowe podejscie i chociaż było skierowane do żyjących w tamtych czasach Żydów i ich duchowych przewodników stanowi wzór do nasladowania obecnie.
  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  //Natomiast Świadkowie Jehowy maja strukturę totalną.Nie mogą z innymi współpracowac. Pracodawca Świadek zatrudni Świadka niezależnie od kompetencji.//
  Wybór pracowników jest osobistą decyzją każdego pracodawcy. Nie słyszałem o jakiejs totalitarnosci. Systemem totalitarnym posługiwali i posługują się przeciwnicy Świadków Jehowy więc jest to dla nich system ucisku a nie przykład do nasladowania w codziennym życiu. Słyszałem natomiast i widziałem ogłoszenia nowopowstających supermarketów poszukujących nowych sumiennych i uczciwych pracowników, które były kierowane do Świadków Jehowy.
  Dlaczego tak się dzieje? Sam sobie odpowiedz.
  .........................................................................
  Popytaj znajomego dlaczego tak się dzieje?
  Może nie chce spędzać czasu wsród osób które nadużywają alkoholu, palą papierosy lub biora narkotyki. Może nie chce uczestniczyć w urodzinach imieninach czy religijnych swiętach, które obchodzą jego znajomi. Zapytaj zatem u żródła. Jeżeli zrobisz to szczerze napewno Ci odpowie.
  ...................................................................
  //Ładujecie się do domów z jednym tematem najczęściej. O innych nie chcecie dyskutowac.//
  Umów się na inna odpowiednią dla Ciebie porę i zasygnalizuj co Ciebie interesuje. Napewno dostaniesz wyjasnienie.Starszy Zboru zachęca do przekazywania dobrej nowiny nie zniechęca.
  ...........................................................................
  //A dlaczego Adam nazwał żyrafę, żyrafą? Pytanie poważne.//
  Nie wiem! Może chodziło o jakies cechy lub wygląd tego zwierzęcia.
 • @Ben Nechar 22:27:35
  Kto w takim razie wg.ciebie jest ,,rzetelny''?
  Zielonoświątkowcy są dla ciebie rzetelini?Babtyści są dla ciebie rzetelni?
  Adwentyści są dla ciebie rzetelni?
  Adwentyści chociaż przyznają do błędu odnośnie ,,powrotu'' Chrystusa w 1844 roku o jakim wówczas głosili.
  Przyznaliją się do tego do dziś dnia.Nie ukrywają tego wcale,że popełnili błąd i się mylili.

  Chyba tylko ŚJ są dla ciebie ,,rzetelni'',odwracający zawsze kota ogonem kiedy wytknie się im jakiś błąd.
  Nie tykam ludzi,a jedynie ich błędy,do których nie chcą się przyznać.

  Nie traktuj ludzi po tym czym się czasem posiłkują.
  Nie lekceważ katolickich wypowiedzi,artykuły itp.czasem są bardzo wymowne.
  Nie lekceważ wroga.

  To w sumie jak?

  Jechowi ,,przepowiadali'' wiele razy kuniec świata czy nie?
  Jeżeli twierdzą,że nie to dlaczego obstają przy roku 1914-tym?

  ,,Najpierw sprawdzaj rzetelność (a więc musisz stracić czas), a nie powtarzaj idiotyzmów i głupot, żebyś sam o idiotyzm i głupotę nie został posądzony następnym razem.''

  W takim razie napisz do tych ludzi,którzy piszą te ,,idiotyzmy i głupoty'' i powiedz im o tym a nie mi.Jeżeli rzeczywiście są to w 100%,,bzdury'' to udowodnij ,że tak jest.

  W takim razie proszę świadectwo byłego ŚJ:

  http://zahorski-jacek.blog.onet.pl/2010/10/08/mity-swiadkow-jehowy-rok-1914/


  pozdrawiam
 • @Heretic Horn 01:27:55
  Wiele ludzi wymaga od Świadków Jehowy by byli doskonali wsród spaczonego swiata. Niestety tak nie jest a kto dopuszcza się rzeczy potępianych w Bibli zostaje wykluczony ze Zboru Świadków Jehowy. Często na łamach publikacji podaje się rady oparte na przykładach z życia w jaki sposób unikać wikłania się w takie postępki, które mogą być przyczyną zerwania więzi z Bogiem i napomnienia lub wspomnianego powyżej wykluczenia. Jest to niemoralnosć, nadużywanie alkoholu, wikłanie się w podejrzane interesy, które mogą burzyć jednosć Zboru i inne. Publikuje się te zdarzenia bez ujawniania nazwisk jedynie jako radę lub pouczenie jak unikać takich sytuacji i błednego podejmowania decyzji. Oczywiscie ci wszyscy, którzy się nie zgadzają z tymi postanowieniami są wykluczeni lub sami się odłączyli ze względu na prowadzone życie. Często póżniej wykorzystują to co służy ochronie Zboru Świadków Jehowy przeciwko temu zborowi. To jest ich bardzo poważny problem, swiadczący nie tylko o braku pokory oraz przestrzegania porządku teokratycznego ale też braku taktu. Nikt jednak nie jest skazany na całkowite wyłączenie! Wszyscy, którzy zrozumieją swoje błędy, okażą skruchę i swoim życiem i postępowanie pokazują, że porzucili dawne praktyki mają możliwosć powrotu do Zboru Świadków Jehowy i przyjmowani są z miłoscią a ich dawne czyny nie są wspominane.
  Czy jakas inna religia kieruje się takimi zdrowymi zasadami?
  Czy wyklucza się wyłacza, ekskomunikuje za złe czyny?
  Ja nie słyszałem, no może kiedys w Kosciele katolickim ekskomunikowano kogos ale są to przypadki sporadyczne. Niedoskonałosć oraz Szatan, który ma wielką moc, gdyż jak zapowiedziano jest bogiem tego swiata, chce jak największą liczbę czcicieli Boga uwikłać w opisane wyżej złe postępki a niektórych wodzi za nos już do końca życia. Wszystko to zostało opisane w Bibli i nie jest to specjalna nowosć no może tylko dla tych, których wiara jek opisany w Bibli dom została zbudowana nie na masywie skalnym lecz na pisku. Byle deszczyk podmywa fundament i katastrofa a potem biadanie i odstępcze
  strony w internecie. Dla mnie zasada byłaby prosta: Odchodząc odchodzę z podniesinym czołem i nie wypłakuje się publicznie, gdyż moją decyzją było przystąpieniem do Zboru Świadków Jehowy i moją decycją jest odejscie! W ten sposób zachowuję chociaż minimalny szacunek dla swojej osoby.
  Tylko jest pytanie - odpowiedż udzielona przez Piotra: "Do kogo odejdziemy?"
 • @Naftali 20:48:09
  hj

  ,,/Dla ciebie to co napisze ktoś inny a w szczególności jakiś katolik to już zakrawa na niewiarygodny fanatyzm.//
  I tu się mylisz pisz na temat Bibli i jej przekazu a nie na temat zasłyszanych lub sporządzonych na zamówienie historyjek mających na celu osmieszenie lub zniesławienie a własnie wszystko do tego zmierza co Ty produkujesz.''

  Ja tego ,,nie produkuję''.To piszą ludzie.
  Daty,które podają ŚJ odnośnie czy to końca świata czy powrotu Chrystusa są ich dziełem i są to ich historyjki i sami siebie tym ośmieszają.
  Proszę bardzo,może ten człowiek będzie bardziej ,,wiarygodny'',gdyż jak twierdzi był ŚJ i zna ich ,,sztuczki'' odnośnie nauk biblijnych.
  Więc ,,zakręć'' to co ,,odkręcili''ŚJ.

  http://zahorski-jacek.blog.onet.pl/2010/10/

  Sam osobiście znam kilku ŚJ,są to wspaniali i pomocni ludzie a nawet raz zdarzyło mi się pożyczyć od jednego z nich samochód,kiedy mój nawalił.
  Tylko chciałbym aby posłuchali czasem innych a nie uciekali od problemu.Wiem,że trudno zwykłemu jest przyznać się człowiekowi do błędu a co dopiero ŚJ.Ale zostawmy to.
  Owszem,nie napisałem nic jeszcze na temat artykułu ale to zrobię.

  ,,Już samo pogardliwe nazewnictwo jakiego używasz 'jechowi, jechowych' swiadczy o tym co masz na mysli i kim jestes. Mniemam że dokładnie wiesz jaka jest nazwa prawidłowa ale celowo używasz pogardliwej i pozujesz na wiarogodnego dyskutanta?''

  Wcale nie.
  Używam języka potocznego mówionego w formie pisanej jako skrót od ,,Świadków Jechowy'',który jest od dawna używany w internecie na forach lub blogach.Tak więc użycie słów -jechowi lub jechowych-w tych miejscach nie powinno być dla kogoś czymś obraźliwym.To,że ta słowa mają lub mogą mieć obraźliwy(pogardliwy) wydźwięk pozostaje sprawą dyskusyjną.
  Mnie osobiście wiele razy nazywano ,,jechowym''w różnych sytuacjach,gdzie mówiłem o zupełnie odmiennych poglądach niż te,które prezentowała większość.
  Np.-Co ty,jakiś ,,jechowy'' jesteś czy co? lub ,,-Nie wiem,ten gostek chyba jest jakiś ,,nawiedzony''?
  Są to przykłady z życia wzięte.
  Nawet nie wiesz kim jestem i nie dowiesz się dopóki sam o tym nie napiszę.

  ,,Podajesz linki więc Ci odpowiadam kto je 'tworzy' a Ty że cię to nie interesuje. WIęc po co podajesz? Jak Ci juz napisałem w innym komentarzu szukasz konfrontacji. Czy czujesz sie mocny gdy za Tobą stoi cały arsenał pomówień? '',,

  Bo mnie nie interesuje,że np.Andryszak ma żonę,która jest ŚJ.
  Jeżeli chodzi o konfrontację to by się wszystkim przydała.
  Bez wyjątku a było by to bardzo interesujące wydarzenie.
  Kilka większych odłamów chrześcijańskich spotykają się na wspólnej debacie dotyczącej każdej z nich ich zasad wiary i z konfrontacją z Pismem Świętym.
  Z definicji należy pamiętać,że prawda jest tylko jedna,a każdy z nich stoi okoniem,że tą właśnie prawdę posiada.
  ŚJ bladeńko by wypadli zwłaszcza z Przekładem Nowego Świata.Podejrzewam,że w takiej debacie nie chcieli by uczestniczyć.

  ,,Napisz co cię interesuje i używaj poprawnej nazwy a łza ci z oka nie pocieknie i będziesz mógł liczyć na odpowiedż.''

  Zainteresowań mam wiele.
  Tak...,cóż....łzy nie uronię ani jednej z powodu usunięcia moich komentarzy.
  Ale pociekną mi za to łzy ze śmiechu.
  Innymi słowy chcę zwrócić uwagę na ,,bajzel'' jaki zrobił się pod tym artykułem.
  To jest,twój blog,twój artykuł.
  Zrób tu porządek aby to miało ręce i nogi.

  Zdania nie zmienię na temat fałszywych ,,przepowiedni'' promowanych przez ŚJ.Jedynie kończę ten temat.
  Pozdrawiam.
 • @Naftali 08:26:47
  Opuszczenie szeregów ŚJ. nie jest jednoznaczne z zerwaniem więzi z Bogiem,chociaż znam przypadki,kiedy ludzie po odejściu od tego zgromadzenia popadli w alkoholizm lub targnęli się na własne życie.Znałem osobiście te osoby.

  A czemu nie piszesz o osobach,które odeszły od ŚJ,które dostrzegły biblijne braki w zasadach wiary ŚJ,bądź błędną interpretację,jakiś wersetów i takie nauczanie?
  Tylko o osobach,które w wyniku niemoralnego prowadzenia zostały usunięte lub same odeszły.
  A potem zaczynasz typowe ,,lanie wody''.
  Co chcesz mi wytłumaczyć?

  Chcesz mi wmówić,że ŚJ jako jedynie posiadają ,,monopol'' na prawdę i biblijną naukę?
  Już jeden moloch jest -KrK.

  Zawsze mówie ŚJ-zmieńcie Biblię Nowego Przekładu Świata na inną,a wtedy zobaczycie własne błędy.

  Kończę temat o ŚJ.Mi oni ni wrogiem ni bratem.

  Pozdrawiam i zrób tu porządek,bo zrobił się śmietnik.
 • @Heretic Horn 11:39:55
  Cóż zdania Twojego, choć się starałem przedstawiając fakty, nie zmienię. Nic na siłę. Starałem się w jasny i zrozumiały sposób przedstawić swój punkt widzenia i wydaje się że to zrobiłem w miarę swoich najlepszych możliwosci. Mimo wielu "ale" nie podałes mi organizacji religijnej bardziej wartosciowej i cieszącej się lepszą opinią wsród ludzi niż Świadkowie Jehowy. Gdzie mam zatem szukać czegos lepszego? Bardziej wiarygodnego? W jakiej organizacji widać większe kierownictwo Boga?

  Pewnego razu Jezus powiedział coś, co trudno było zrozumieć, i niektórzy nawet się tym zgorszyli. Sprawozdanie brzmi: „Wielu uczniów jego zawróciło i już z nim nie chodziło”. Ale nie wszyscy tak zareagowali. W relacji biblijnej czytamy dalej: „Jezus rzekł do dwunastu: Czy i wy chcecie odejść? Odpowiedział Mu Szymon Piotr: Panie! Do kogo pójdziemy? Ty masz słowa żywota wiecznego” Jana 6:66-68.
  Pozdrawiam
 • @Naftali 16:45:06
  Mojego zdania nie zmienisz w żaden sposób jeżeli chodzi o ŚJ.
  Nie należę do żadnej denominacji chrześcijańskiej a kieruję się tym,że badam wszystko a zachowuję to co szlachetne.

  Psiłkuję się pozycjami np.Babtystów,czasem Zielonoświątkowców,Adwentystów.
  Przeglądam internet i szukam kazań,wykładów,potem z Biblią je sobie ,,przerabiam'' raz jeszcze sam.
  Wiele jest tego w internecie.Czasem domorośli chrześcijanie,którzy nie chcą należeć do żadnej denominacji z uwagi na ich liczebność i odmienność dogmatyczną,potrafią czasem bardziej płomienne w wiarę rzeczy pisać niż nie jeden pastor po studiach teologicznych.

  Nie lekceważmy domorosłych chrześcijan,którzy w pojedynkę idą za Chrystusem,ponieważ kiedy przyjdzie czas i połączą się razem w głoszeniu Ewangelii,zawstydzą nie jednego z tych,którzy uważają się za ,,lepiej'' wiedzących itp.

  Wielu z nich są ludźmi,którzy w życiu duchowym znależli się na samym dnie otchłani,czuli oddech samych demonów na swoich plecach a nawet czuli ich obecność.
  Uwierz mi,że czasem czyje się ich obecność.

  Do takiej grupy ludzi należę i wiem,że Jezus Chrystus był na tej ziemi,że jest żywy i że kiedyś wróci aby zabrać swoją Oblubienicę zwaną inaczej ludem Bożym.
  Wiem o tym i wierzę w to.Nic innego nie jest wstanie mi tego zastąpić co dla dzisiejszego świata czyni ze mnie chrześcijańskiego fanatyka.Ale jak to światu wytłumaczyć,że ja w to naprawdę wierzę?I nie ma nikogo innego,który byłby skłonny nas odkupić niż Jezus Chrystus.

  Pozdrawiam
 • @Heretic Horn 18:09:21
  "Nie jesteś daleko od królestwa Bożego”.
  ..............................................................................

  "A jeden z uczonych w piśmie podszedł i usłyszał ich, jak się spierają, a wiedząc, że on im wspaniale odpowiedział, zapytał go: „Które przykazanie jest pierwsze ze wszystkich?” 29 Jezus odpowiedział: „Pierwsze jest: ‚Słuchaj, Izraelu, Jehowa, nasz Bóg, to jeden Jehowa, 30 a ty masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem, i całą swą siłą’. 31 Drugie jest to: ‚Masz miłować swego bliźniego jak samego siebie’. Nie ma żadnego innego przykazania większego od tych”. 32 Ów uczony w piśmie rzekł do niego: „Nauczycielu, powiedziałeś dobrze, zgodnie z prawdą: ‚On jest Jeden i nie ma innego oprócz Niego’; 33 a to miłowanie go całym sercem i całym zrozumieniem, i całą siłą oraz to miłowanie bliźniego jak samego siebie jest warte daleko więcej niż wszystkie całopalenia i ofiary”. 34 Wtedy Jezus, zauważywszy, że on odpowiedział rozumnie, rzekł do niego: „Nie jesteś daleko od królestwa Bożego”. I już nikt nie miał odwagi go pytać. Marka 12; 28-3.
  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  Szukasz.
  Mogę Ci życzyc tylko jednego.
  Znajdż prawdę.
 • @Naftali 18:27:58
  Drogę,prawdę i życie znalazłem w Jezusie Chrystusie.
  Żyjemy na tej Ziemi ale nasza prawdziwa Ojczyzna jest w Niebie.
  Jesteśmy jedynie ożywionym prochem wziętym z tej Ziemi ale Ten,który nas stworzył nie pochodzi z tego świata.
  To co pochodzi z tego świata i jest tworem rąk ludzkich i umysłu ludzkiego jest nietrwałe.
  Ale to co pochodzi od Wszechmocnego Boga jest trwałe na wieki,a kiedy człowiek umrze w Chrystusie to i tak żył będzie w ciele danym od Boga a nie z grudy ziemi jak to zostało najpierw uczynione.

  Czyż nie jest Wielki Ten,który proch ziemski jest w stanie ożywić?
  Czyż nie jest Wielki Ten,który Ziemię wstrzymał na jeden dzień?
  Czyż nie jest Wieli Ten,który widzenie przywracał?
  Czyż nie jest Wielki Ten,który tysiące głodnych nakarmił?
  Czyż nie jest Wielki Ten,który zmartwych już cuchnącego Łazarza do życia przywrócił?
  Czyż nie jest Wielki Ten,który burzę uciszył?
  Czyż nie jest Wielki Ten co szedł po wodzie?
  Czyż nie jest Wieli Ten,który Syna posłał na ten świat aby nas swoją krwią wykupił?

  Dzisiaj światu,który dąży do ,,globalnej rodziny'' jest to nie na ,,rękę''.

  Pozdrawiam
 • @Heretic Horn 21:34:29
  Ciekawie piszesz.
  Zastanawia mnie tylko jedno, napisałes:
  //Żyjemy na tej Ziemi ale nasza prawdziwa Ojczyzna jest w Niebie.//
  Czy rozpatrywałes tę kwestię z tej strony?
  Skoro aniołowie służyli Bogu w niebiosach już przed stworzeniem ziemi, pierwszy mężczyzna i pierwsza kobieta najwyraźniej nie zostali uczynieni po to, żeby zaludnić niebo. Bóg powiedział im: „Bądźcie płodni i stańcie się liczni oraz napełnijcie ziemię” Rodzaju 1:28; Dzieje 17:26. Adam był pierwszym ziemskim stworzeniem mogącym poznawać Boga i wiernie Mu służyć. Miał dać początek rodzajowi ludzkiemu zamieszkującemu ziemię.
  „Co się tyczy niebios — niebiosa należą do Jehowy, lecz ziemię dał synom ludzkim” Psalm 115:16.

  Warto mieć na uwadzę te zapewnienia Boga.
  Napisałes:
  //Ale to co pochodzi od Wszechmocnego Boga jest trwałe na wieki,a kiedy człowiek umrze w Chrystusie to i tak żył będzie w ciele danym od Boga a nie z grudy ziemi jak to zostało najpierw uczynione.//

  A co z tymi którzy umarli przed przyjsciem Jezusa. Oni przecież nie 'umarli w Chrystusie'.
  Czy nie będą mieli możliwosci ponownego życia?
  Ciekaw jestem twojego zrozumienia tej kwesti. Nie można przeciż tych wszystkich ludzi skazać na zagładę, kłóciłoby się to z tymi cechami Boga jaką jest miłosć i sprawiedliwosć.
 • @Naftali 21:56:02
  Odpowiem Tobie na to później i wyślę na pocztę NE ponieważ należało by napisać trochę o aniołach,a jak o aniołach to i upadłym Lucyferze,którego dobrze jest mieć na uwadze.
  O symbolice składanych ofiar ze zwierząt,które symbolizowały Chrystusa jako ofiarę przebłagalną za grzechy.
  To jest temat ,,rzeka''.
  Czekaj cierpliwie,ponieważ na jakiś czas robię sobie wolne od internetu.

  Pozdrawiam.
 • @Heretic Horn 23:54:44
  Dziękuję że się odezwałes, poczekam, gdyż ciekawi mnie Twoja opinia na w/w temat i chętnie poczytam jak Ty to widzisz.
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 70 komentarze: 1578